A PaNaNet program célja, amelynek keretében az elõadás megvalósul, a pannon védett természeti területek hálózatba kapcsolása annak érdekében, hogy a „természeti élmények" palettáján csábító ajánlatot nyújthassanak.
Az osztrák-magyar partnerek hálózatában 4 nemzeti park igazgatóság (osztrák részrõl a Nationalpark Neusiedlersee-Seewinkel, magyar részrõl három nemzeti park igazgatóság: a Fertõ-Hanság, Õrségi és Balaton-felvidéki) továbbá 10 natúrpark (a 6 burgenlandi natúrpark: Neusiedlersee-Leithagebirge, Rosalia-Kogelberg, Landseer Berge, Geschriebenstein, Weinidylle és Raab, valamint 4 nyugat-magyarországi natúrpark: Sopron, Írottkõ, Õrség, Kerka) mûködik együtt a tevékenységek megvalósítása érdekében.
A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság területén a PaNaNet keretében a fejlesztések elsõsorban a Mura-menti Tájvédelmi Körzet ökoturisztikai fejlesztésére irányulnak: a Mura-mentén vízitúra fogadóbázist, Kerkaszentkirályon kiállítást és komplex túravezetõ képzést terveznek.
A programról folyamatosan tájékozódhat a
Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának honlapján.
A 2010. április 14-én 14:30-kor kezdõdõ
"Gazdálkodás és természetvédelem a Kerka-mentén" címû elõadás meghívóját a Dokumentumtárban vagy az elõadás címére kattintva olvashatja.
A PaNaNet projekt az Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló Együttmûködési Programban (2007-2013) az Európai Unió, az Európai Regionális Fejlesztési Alap, a Stájerországi tartomány és a Magyar Köztársaság társfinanszírozásával valósul meg.