A Városi Mûvelõdési Központban megrendezésre kerülõ elõadáson a Kerka-völgy turisztikai szempontból különleges természeti látnivalóit, bemutatóhelyeit és tájértékeit mutatja be képekkel, érdekes információkkal Kovács Tünde, okl. környezetmérnök.
A Kerka völgy ökoturisztikai szempontból számos lehetõséget kínál a térségbe látogatóknak. A természeti értékeket tanösvényeken, közel 150 km-nyi kijelölt turistaúton és bemutatóhelyeken is megismerhetik a bakancsos túrázók, a kerékpárosokat pedig erdõk között kanyargó kis forgalmú utak, szõlõhegyeken keresztülvezetõ útvonalak várják.
A modern kor vívmányait kihasználva is kínál lehetõséget a térség a turistáknak. A "geocaching" egy játékos kincskeresés minden korosztály számára, amely Magyarországon és a világ számos országában olyan helyeket is megmutat az érdeklõdõknek, ahova a hagyományos turistakalauzok nem vezetik el a látogatót. A Kerka-völgyben a kincskeresés keretében megismerkedhetünk az olajbányászat múltjával, a lentiszombathelyi Képes-fával, az egykori, törökök által feldúl Medes falu történetével és még számos érdekességgel.
A Kerka-völgy várja a természetbarátokat, a csendes környezetre vágyó felfedezõket. Ismerje meg a Kerka-völgy kincseit, hallgassa meg az elõadást!
Várunk minden érdeklõdõt!
További információ a projekttel kapcsolatban
itt érhetõ el.
További információ a Mura-menti Tájvédelmi Körzetrõl itt található.
Az AT-HU ETE 2007-2013 L00038 számú „Burgenlandi és nyugat-dunántúli természetvédelmi területek hálózata (PaNaNet) projekt az Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló Együttmûködési Programban (2007-2013) nyert támogatást.