A képzés 2011. szeptember 9-én kezdõdött, és péntek-szombati napokon, összesen 8 alkalommal kerül megtartásra. A jelentkezõk átestek egy elõzetes tudásszint felmérõ teszten, valamint egy személyes meghallgatáson, melynek eredményeként 15 fõ került kiválasztásra, képzésbe vonásra.
A képzésben résztvevõ tizenöt hallgató az oktatás folyamán megismerte többek között a nemzetközi és hazai turizmus trendeket, a kereslet és kínálat fõbb elemeit, a természetvédelem feladatait és a védett természetvédelmi területeket. Mindezek mellett az õszi tanfolyam megtartására felkért oktatók bemutatták a térség turisztikai kínálatát és természeti értékeit, a natúr- és nemzeti parkokban végzett ökoturisztikai és természetvédelmi tevékenységet, valamint a népi építészetet, hagyományokat és mesterségeket, a térség természeti értékeit. A képzés hangsúlyos eleme a gyakorlati oktatás, ennek megfelelõen túravezetési ismereteket (útvonaltervezés, szakvezetési program összeállítása, térkép ismeretek), valamint személyiségfejlesztést is oktatnak a résztvevõknek. Részben a földtudomány, részben a tájékozódás, térképismerethez kapcsolódóan Futó János tartott gyakorlati képzést a Keszthelyi-hegységben, ahol Gyenesdiás térségében tekintettek meg a résztvevõk több földtani képzõdményt és terepen gyakorolták a tájékozódást. A III. modulhoz kapcsolódóan még Lelkes András a térség természeti értékei (állatvilág, vizes élõhelyek), valamint útvonaltervezés, terepi felszerelések és szakvezetés témakörben fog terepgyakorlatot tartani a Kis-Balaton térségében.
A képzés október végén vizsgával zárul, amely keretében a hallgatóknak írásban és szóban – gyakorlati túravezetés megtartása - is be kell számolniuk tudásukról.
Az AT-HU ETE 2007-2013 L00038 számú „Burgenlandi és nyugat-dunántúli természetvédelmi területek hálózata” (PaNaNet) projekt az Ausztria-Magyarország Határon Átnyúló Együttmûködési Programban (2007-2013) nyert támogatást.
vissza |